З метою розкриття потенціальних можливостей шкільної бібліотеки, підняття її престижу, привернення уваги вчительської, учнівської та батьківської громадськості до проблем шкільної бібліотеки та популяризації читання в Україні, 12.08.2014 року започатковано проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек з 01 по 31 жовтня щорічно.

  У 2018 році місячник присвячено видатному українському педагогу-гуманісту, вченому зі світовим ім’ям В.О. Сухомлинському під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя В.О. Сухомлинського). Цьогорічний місячник шкільних бібліотек має сприяти реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства.

  Саме тому, бібліотекарі ЗСШ І-ІІІ ступенів №100 склали План проведення щорічного Всеукраїнського місячника та втілили його в свою роботу. Згідно плану було проведено багато цікавих заходів: книжкові виставки, бібліотечні уроки, бесіди, лялькова вистава, флешмоб, майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва – рукоділля, азів орігамі, бісеру, майстер-клас з виготовлення книжкових аксесуарів «Бібліотечні витребеньки», бібліо-кафе, та ще багато цікавого.

Бібліотекарі ЗСШ І-ІІІ ступенів №100 спільно з бібліотекарями бібліотеки-філії №1 ЦБС для дітей в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек провели

наступні заходи:

Година здоров’я «У радості зростай – лиха не пускай» відбулася для учнів 5-А класу, класний керівник Короленко О.Г. Діти з зацікавленістю і уважністю віднеслися до цього заходу. Дивилися відеоролик, згадували прислів’я та приказки про здоровий спосіб життя, грали в ігри. Після закінчення заходу діти випробували свої сили на спортивних знаряддях в «Куточку здорового читача».

   Для учнів 4-Г класу, класний керівник Дяченко І.В., пройшов цікавий захід - бібліо-кафе «У кожній казці мудрості перлина» до 100-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського. Діти ознайомилися з біографією письменника, подивилися відеоролик до 100-річчя В.О.Сухомлинського та казку «Яблуко в осінньому саду».

   Після перегляду відеоролика діти грали в гру «Мікрофон». Ділилися враженнями, своїми мріями, згадували добрі справи, приказки про добро….Випробували свої сили в спортивному "Куточку здорового читача"

Осінь… Чарівна, золота пора року. Вона дарує багато можливостей для творчої людини. Ось і наших дітей вона надихнула на творчість. Учні 5-Б та 5-В класів, класні керівники Шабатюк О.В., Баєва І.В. зробили чудові поробки з матеріалу, подарованих цією чарівницею. Виставка дитячих поробок «Карнавал осінніх барв».

 

 

   Учні 3-А класу, класний керівник Невмивака Г.М., подивилися чудову лялькову виставу «Друзі у біді – визволять завжди!». Зворушлива історія про справжню дружбу і милосердя, добро і зло. Після вистави діти ділилися враженням, обговорювали поведінку героїв казки.
   На прикладі поведінки, відносин героїв казки, актори вистави постаралися донести до свідомості учнів, що доброта — найкраща риса характеру людини.

  Бібліотекарі школи Павлова Тетяна Петрівна, Шаповалова Наталія Михайлівна, спільно з бібліотекарями бібліотеки-філії №11 ЦБС для дорослих Земрох А.М. та Больбат О.А., для учнів 6-Б класу провели майстер-клас з виготовлення книжкових аксесуарів «Бібліотечні витребеньки». 
  Добрі книжки залишаються найдорожчим скарбом для кожної родини. На жаль найулюбленіші втрачають свій первозданний вигляд, і частіш за все страждає обкладинка. На майстер-класі «Бібліотечні витребеньки» співробітники бібліотеки-філії № 11 Земрох Алевтина Миколаївна та Больбат Оксана Анатоліївна розповіли учням загальноосвітньої школи № 100 як подарувати «друге життя» улюбленій книжці, зробивши обкладинку своїми руками. Старі книжки вдяглися в нове вбрання. Кожен учень навчивсь самостійно робити суперобкладинку для своєї улюбленої книги. Тут і обкладинки зі старовинною вишивкою, і обкладинки у вигляді картини мариністів, а також є створені у техніці айрис-холдинг.
  Не забули ми й про важливий атрибут читання - книжкову закладку. Сучасні закладки вражають своєю різноманітністю та варіантами виконання. Їх виготовляють у вигляді казкових істот, великих скріпок, простягнутих долонь, просто веселих та яскравих малюнків. Варіантів безліч…   

  Для їх створення використовуються різні матеріали (навіть є із нержавіючої сталі). Але найоригінальніші закладки - це закладки, які створені своїми руками. Але спочатку треба вирішити, з якого матеріалу її зробити (паперу, бісеру, тканини), як прикрасити, оформити. Для цього треба проявити яскраву фантазію та уяву.
  Закладки зроблені на майстер-класі мали національний колорит, що розширює уявлення про країну, історію, художню культуру нашого народу, його традиції та естетичні вподобання.
  Отож, спробуйте самі виготовити таку просту і чарівну річ, як закладка, нова обкладинка для старої книги. 
  Здивуйте своїх рідних та друзів!
 Майстер-клас виявився цікавим і корисним. Розходились всі в піднесеному настрої, з власноруч зробленими шедеврами. Бібліотека завоювала нових прихильників, які чекають нових зустрічей з присмаком книги.

   Для учнів початкової школи 4-А клас, класний керівник Єремєєва Г.К., бібліотекарі провели Флешмоб «Я прочитаю тобі казку». Бібліотекарі школи розповіли про життєвий і творчий шлях великого педагога В. Сухомлинського. Діти по черзі читали твори письменника: «Яблуко в осінньому саду», «Важко бути людиною», «Найласкавіші руки», «Добре слово». з подальшим обговоренням. Діти ознайомились з 12 заповідями Сухомлинського, з людськими якостями, що повинні супроводжувати кожного в житті.

  Діти проаналізували прочитане та всі дружно пообіцяли склали квітку добра класу, намалювати улюблену казку. На мою думку, така форма роботи ще більше прищеплює дітям інтерес до читання книг.

  19 жовтня в Запорізькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №100 відбулася творча зустріч із запорізьким поетом-гумористом Мішиним Михайлом Федоровичем - «Все, що душа довірила словам», організована та проведена бібліотекарями школи Павловою Т.П., Шаповаловою Н.М.

  Михайло Федорович - Лауреат І ступеня з прози Другого Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Леся Мартовича, 02. 2016, м. Жовква. Дипломант, ІІ місце, Шостого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Усмішки Глазового», 06.2016, м. Очаків. Лауреат І премії Дев’ятнадцятого Міжнародного конкурсу-фестивалю виконавців гумору і сатири ім. Андрія Сови, 09.2016, м. Одеса.

  Зустріч учнів 10-А класу, класний керівник Трунова Т.В., пройшла у дуже дружній, теплій, веселій атмосфері. Михайло Федорович прочитав свої вірші, гуморески, пародії, акровірші. На останок поет-гуморист виконав а-капельно жартівливу пісню «Про жебрака і сало». Михайло Федоровичу, спасибі за Вашу творчість та гарний настрій! Зичимо Вам успіхів та творчого натхнення!

Для учнів 1-А та 1-Б класів, класні керівники, Бондаренко Л.Є., Фендик О.А. в бібліотеці школи проведено бібліотечний урок «Сухомлинський - дітям». Учнів ознайомили з творами В.Сухомлинського, подивились відеоролик казок педагога-письменника.

 

    Паперові іграшки відомі в усіх країнах світу. Шапочки від сонця або іграшковий човник зможе зробити майже кожна людина. Виготовлення з паперу методом згинання в Японії стало справжнім мистецтвом під назвою «орігамі». У перекладі з японської мови «орі» - складати, «гамі» - папір, отже, орігамі - складати папір. З давніх часів японці з великою насолодою виготовляють красиві вироби з паперу – квіти, маски, ляльки, тварини, рухомі іграшки тощо. В Японії цей вид діяльності настільки поширений, що їхня дітвора саме через орігамі розпочинає знайомство із навколишнім світом, зі світом мистецтва. В Україні орігамі ще не набуло такого широкого розповсюдження. Хоча воно є досить дивовижним мистецтвом і для дітей і для дорослих. 

   У мистецтва орігамі є одна дуже важлива перевага – це мистецтво використовується в арт-терапії та психотерапії, так як складання паперу має колосальний антистресовий ефект, розвиває посидючість, концентрацію і дрібну моторику, що важливо, в тому числі, для дітей.

   Бібліотекарі школи ЗСШ І-ІІІ ступенів №100 Павлова Тетяна Петрівна, Шаповалова Наталія Михайлівна,  вирішили ознайомити та навчити учнів азам орігамі.

   Для дівчаток  7-А класу, класний керівник Польська І.В.,  був проведений майстер-клас з азів орігамі «Від книжки до творчості». Дівчатка зацікавлено слухали історію походження мистецтва орігамі, з азартом та задоволенням виготовляли парасольки.

 

Буктрейлер М.В. Гоголь "Ревізор"

Download
Урок Мужності "Бабин Яр: без права на забуття"
Бабин Яр_урок мужності.pdf
Adobe Acrobat Document 321.0 KB
Download
Презентація до Уроку Мужності
Бабин Яр_презентація.pdf
Adobe Acrobat Document 1.8 MB

В рамках Всеукраїнського щорічного місячника шкільних бібліотек, який проходить з1жовтня по 30 жовтня,  в школі оголошена акція "Подаруй бібліотеці книгу!". В ході акції батьки, учні та вчителі подарували шкільній бібліотеці 50 примірників.

На допомогу бібліотекарю